Zave

Problemy z klimatyzatorem przy ogrzewaniu: klimatyzator nie dmucha ciepła, nie działa

Klimatyzator to wygodne urządzenie grzewczo-klimatyzacyjne, które zapewnia optymalną temperaturę wewnętrzną ioraz chłodzenie w budynkach różnego typu. Proste funkcje i stosunkowo automatyczne działanie sprawiają, że ogrzewanie za pomocą klimatyzatora jest proste i wygodne.

Oprócz funkcji grzania i chłodzenia, urządzenie wykonuje również automatyczne procesy czyszczenia wymagane do wydajnej pracy klimatyzatora. Jednak automatyczne czyszczenie nie zawsze wystarcza, aby klimatyzator działał poprawnie.


Jeśli zauważysz, że klimatyzator nie wydmuchuje ciepła jak zwykle lub w ogóle nie działa i jest zamarznięt, zdecydowanie powinieneś/powinnaś skonsultować się z ekspertem.


Jeśli klimatyzator nie wydmuchuje ciepła

Jeśli zauważysz, że klimatyzator nie oddaje ciepła, należy najpierw sprawdzić, czy filtry jednostki wewnętrznej urządzenia są czyste. Gdy filtry są zakurzone klimatyzator często przestaje oddawać ciepło tak intensywnie jak zwykle.

Czyszczenie filtrów jest łatwe – otwórz przednie drzwiczki urządzenia i wyjmij filtry. Następnie dokładnie oczyść je z wszelkiego brudu i kurzu, wysusz i włóż z powrotem.


Jeśli klimatyzator nadal nie wydmuchuje ciepła, prawdopodobnie wystąpiła poważna usterka w urządzeniu, którą mogą usunąć nasi eksperci.


Klimatyzator jest zamarznięty – co robić?

Klimatyzator jest zamarznięty – dzieje się tak, gdy temperatura zewnętrzna jest niska, a klimatyzator pracuje intensywnie. Jednostka zewnętrzna klimatyzatora może zamarznąć lub może tworzyć się pod nią lód, ponieważ zimą urządzenie posługuje się trybem odszranianiaw wyniku czego powstaje woda, która w bardzo niskich temperaturach może zamarzać na jednostce zewnętrznej lub pod niej.Ważne jest, aby klimatyzator został zainstalowany prawidłowo, ponieważ w przypadku ustawienia jednostki zewnętrznej urządzenia pod kątem, może dojść do sytuacji, w której roztopiona woda nie spłynie lecz zamarznie na urządzeniu. W takim przypadku jednostka zewnętrzna klimatyzatora musi zostać ponownie i prawidłowo zamontowana przez specjalistów.Jeśli na jednostce zewnętrznej jest zamarznięta woda, usuń spod niej lód i obserwuj, jak i jak szybko pojawia się on ponownie. Jeśli tworzenie się lodu wydaje się nietypowe, warto skontaktować się z naszymi specjalistami w celu zidentyfikowania przyczyny powstawania dużych ilości lodu.


Klimatyzator należy regularnie konserwować i pamiętać o czyszczeniu filtrów jednostki wewnętrznej przed rozpoczęciem okresu grzewczego. .Jeśli to możliwe, należy robić to co miesiąc – w ten sposób zagwarantujesz długą żywotność klimatyzatora.


Jeśli klimatyzator w ogóle nie działa, nie rozpoczynaj naprawy samodzielnie, ale skontaktuj się z naszymi ekspertami.


Zave pomoże Ci, jeśli Twój klimatyzator nie działa, nie wydmuchuje ciepła i zbyt często zamarza. Skontaktuj się z nami, a rozwiążemy Twój problem!