Zave

Naprawa klimatyzatora i powietrznej pompy ciepła

Klimatyzatory i powietrzne pompy ciepła są wiarygodnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi, ale mimo to muszą być regularnie konserwowane, aby mogły działać wydajnie i być energooszczędne.

W najgorszym przypadku urządzenie klimatyzacyjne, które nie było konserwowane przez długi czas, może przestać działać i wymagać poważnej naprawy.


Naprawy urządzeń klimatyzacyjnych muszą być zawsze wykonywane przez przeszkolonych specjalistów. Naprawa klimatyzatora czy powietrznej pompy ciepła to usługa oferowana przez prawie każdego dealera urządzeń klimatyzacyjnych. Jeśli Twoje urządzenie jest uszkodzona i nie działa w ogóle, skontaktuj się z ekspertami Zave , a my zadbamy o to, żeby została naprawiona.


Naprawy wszystkich urządzeń klimatyzacyjnych są wykonywane przez sprzedawcę w okresie gwarancyjnym i są bezpłatne. Zave udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie swoje klimatyzatory i pompy ciepła.


Naprawy klimatyzatorów i powietrznych pomp ciepła są również gwarantowane po zakończeniu okresu gwarancyjnego, w takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że wszystkie koszty pokrywa klient.


Kiedy konieczna jest naprawa klimatyzatora lub pompy ciepła?


Naprawy urządzeń klimatyzacyjnych są konieczne tylko wtedy, gdy klimatyzator czy pompa ciepła nie działa, nie nadmuchuje ciepła lub wydaje dźwięki, które wcześniej się nie pojawiały.


Urządzenie należy utrzymywać w dobrym stanie przez regularne czyszczenie, które należy wykonać przed i po rozpoczęciu okresu grzewczego lub chłodniczego. Wyczyścić należy większe filtry przeciwpyłowe wewnątrz panelu jednostki wewnętrznej.


Jesienią warto dbać, aby jednostka zewnętrzna była wyczyszczona z liści i gałęzi, a zimą – z większej ilości śniegu i lodu. Wszystkie ciała obce na jednostce zewnętrznej zakłócają normalną pracę urządzenia.


Jeśli po wyczyszczeniu zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej urządzenie nadal działa nieprawidłowo, zaleca się skontaktowanie się ze specjalistą w celu zlecenia naprawy lub przeglądu klimatyzatora lub pompy ciepła.


Zapytaj o ofertę od Zave – naprawa urządzeń klimatyzacyjnych w całym kraju.