Zave

Instalacja nowego klimatyzatora w domu

Klimatyzator do pokoju na czas upałów! Klimatyzator utrzymuje stabilny klimat w pomieszczeniu i jest szczególnie potrzebny we wszystkich pomieszczeniach, które w czasie upałów stają się duszne i bardzo gorące. Jeśli kupiłeś klimatyzator, jak i gdzie najlepiej go zainstalować?

Gdzie zainstalować klimatyzator?


Istnieją różne typy klimatyzatorów i należy je instalować w zależności od typu.


Najpopularniejsze modele to: ścienne, sufitowe, podłogowe i mobilne. W budynkach mieszkalnych są też popularne modele kanałowe, które są instalowane za sufitem podwieszanym, w piwnicy lub innym niewidocznym miejscu. Model ten przewodzi powietrze kanałami w różnych pomieszczeniach, model kanałowy umożliwia zatem chłodzenie kilku pomieszczeń.


Model ścienny to najpopularniejszy klimatyzator w pomieszczeniach. Zaletą modelu ściennego jest cena i łatwy montaż. Do zainstalowania klimatyzatora wymagany jest maksymalnie 1 metr kwadratowy wolnej przestrzeni na ścianie. Przy wyborze lokalizacji modelu należy również wziąć pod uwagę to, w jaki sposób urządzenie wprawia powietrze w ruch w pomieszczeniu oraz czy powietrze może docierać również do innych pomieszczeń.


Model podłogowy jest używany w wielu różnych restauracjach i klubach nocnych. W tym modelu jednostka wewnętrzna jest umieszczona na podłodze, a powietrze jest kierowane w jednym kierunku na raz.


Model sufitowy jest powszechnie stosowany w budynkach biurowych, a także mieszkalnych. Model sufitowy pozwala na zastosowanie klimatyzatorów o większej wydajności, które są instalowane na suficie.


Najwygodniejszy jest model mobilnyNie wymaga zainstalowania przez specjalistę i można go przenosić do różnych pomieszczeń. Ciepłe powietrze odprowadzane jest z pomieszczenia specjalną rurą, którą zwykle łączy się z oknem lub rurą wentylacyjną.Słabością modelu mobilnego jest jego głośność: jest to najgłośniejszy klimatyzator.


Kup klimatyzator do swojego pokoju i ciesz się dobrym klimatem nawet latem!